5 tipů pro účinnou péči o suchou kůži v letních měsících

Péče o suchou a citlivou pleť je o něco náročnější, než péče o zdravou a vyrovnanou pokožku. Není to ale nemožné. Komu dává jeho pleť zabrat, jistě ocení pár tipů, jak se o ni starat. Díky péči se dá předejít jak nepříjemnému svědění, šupinkám, ale také předčasnému tvoření vrásek a unaveně vypadající pleti.

Léto znamená zvýšenou péči

Obzvláště letní období dává sušší a suché pokožce pěkně zabrat. Proto je velmi důležité nepodcenit v tomto období zvýšenou péči o pokožku. Jaké jsou nejdůležitější součásti péče o hydrataci pokožky?

  • oleje a hydratační krémy
  • vynechání horké vody ve vaně a sprše
  • zvýšený příjem tekutin
  • pečlivý výběr kosmetiky
  • ochrana před sluníčkem!

Vnější hydratace jako základ

Pokud je pokožka náchylná k vysychání, musíme jí v tom zabránit. To se povede jedině prostřednictvím správně zvoleného typu kosmetiky. Nedáme dopustit na přírodní hydratační krémy a oleje, které zároveň pleť nezatěžují nevhodným složením a chemickými koktejly.

Pozor na horkou sprchu nebo vanu!

Pokud má pokožka sklon k suchosti, nedoporučujeme ji zatěžovat horkou sprchou nebo snad dlouhou horkou vanou. Pokud si však tuto kratochvíli nedokážete odpustit, ošetřete pleť proti vysušení nejen po koupeli, ale také před ní. Pro tuto proceduru jsou nejvhodnější přírodní oleje, které nedovolí horké vodě tolik vysušit pleť.

Voda jako základ vnitřní hydratace

Ano, voda je samozřejmě alfou a omegou hydratace pleti. Obzvláště v letních měsících je proto důležité na ni nezapomínat. Pravidelný pitný režim dodá potřebnou hydrataci nejen pleti, ale je nutný pro komplexní dobrý stav celého organismu. Nedostatek tekutin (dehydratace) se sice viditelně projevuje nejvíce na kůži, má však velice neblahý vliv na fungování celého těla. Zapomeňte tedy na sladké limonády a kolu, raději je nahraďte čistou vodou nebo bylinnými čaji. Kávu a alkoholické nápoje, pokud si je tedy neumíte odpustit, popíjejte společně s čistou vodou, mají totiž silně močopudný účinek a vytahují z těla uschovanou vodu.

Kosmetiku si pečlivě vybírejte!

Suchá pokožka má také výrazné sklony ke zvýšené citlivosti. Proto je pro ni vhodné používat co nejjemnější péči. Zapomeňte raději na krémy s agresivními vůněmi a syntetickým složením. Pro jemnou, suchou a citlivou pleť volíme krémy a tělová mléka s co nejjemnějším složením, přírodními složkami a hlavně bez dráždivých komponentů.

Pozor na sluníčko!

Pro suchou pokožku je slunce opravdu silným soupeřem. Pokud můžete, raději se dlouhodobému pobytu na přímém slunci vyhněte, pokožka vám za to poděkuje. Pro ty, kteří nevydrží bez opálené pokožky, výrazně doporučujeme používat opravdu kvalitní kosmetiku pro opalování. Po každém koupání se nezapomeňte znovu nakrémovat. Nezapomeňte také na péči po opalování, kdy potřebuje kůže podpořit v hojivém procesu. Jaká jsou skutečná rizika opalování na slunci?

Proč mám suchou kůži právě já?

Suchost pokožky však není způsobena pouze nedostatečným příjmem tekutin nebo špatnou hydratační péčí. Suchá pokožka je bohužel některým z nás dána geneticky. V tom případě je zkrátka nutné o ni pečovat se zvýšenou pozorností. Pokud je však suchost pokožky podezřelá, nebo neobvyklá, může se také jednat o projev vážnější nemoci. Nepodceňujte proto diagnózu u kožního či praktického lékaře.

Pokud jste si před létem ještě nevybrali vhodnou péči pro vaši pleť, udělejte to co nejdříve, kůže je největším orgánem lidského těla a bez ní by to prostě nešlo. Zaslouží si proto větší pozornost, než si myslíte!