Víte, jak často si mýt vlasy? Univerzální řešení neexistuje –  pár užitečných tipů vám ale rádi nabídneme!

Jestliže se zabýváte otázkou, jak často si mýt vlasy, zřejmě nejste s jejich kvalitou tak docela spokojeni. Možná se vám zdá, že jsou příliš suché a snadno se lámou. Anebo je to naopak a vaše vlasy trpí mastnotou, jsou zplihlé a vypadají nevábně. A třeba jste na tom dokonce už tak špatně, že o přirozenou pokrývku své hlavy začínáte zvolna přicházet. Ať už ale mají tyto potíže jakýkoliv charakter, je pochopitelné, že vás neuspokojivý stav vaší kštice nenechává v klidu. Zkrátka se snažíte přijít na to, jak o ni správně pečovat. A protože je velmi důležitou součástí takové péče mytí, pokoušíte se zjistit, jak často je asi tak rozumné brát do ruky šampon.

Pokud jste na žádné rady a tipy, které alespoň částečně fungují, zatím nikde nenarazili, nevadí! Věnujte tři minuty následujícím řádkům a jistě jich pár objevíte!

Jak často si mýt vlasy, aby jim to prospělo?

Vlasy mohou být ozdobou každého člověka. Kromě dobrých genů, optimální výživy a alespoň elementárního zdraví, je však nutné o ně řádně pečovat. To je dobré si uvědomit, jinak můžete na bujnou kštici zřejmě zapomenout. Pokud sledujete nejnovější účesové trendy a tajně doufáte, že budou vaše vlasy jednou v tak dobré kondici, abyste si také mohli dopřát nějaký moderní sestřih, zpozorněte. Máme pro vás dobrou zprávu! Ukážeme vám totiž, co vaší kštici prospěje a upozorníme vás také na to, čím byste jí mohli ublížit. Pokud začnete dodržovat alespoň ta nejzákladnější pravidla, která vám za okamžik nabídneme, vaše šance na úspěch citelně vzrostou!

A jelikož je nesporným faktem, že má pro zdraví a krásu lidských vlasů značný význam správná frekvence jejich umývání, zaměříme se nejprve na tento aspekt optimální péče.

Jak často si mýt vlasy: Správná frekvence mytí pro různé typy vlasů

Problémy s vlasy trápí celou řadu lidí. A je přitom lhostejné, zda jde o muže či ženu, o člověka mladšího nebo staršího, o někoho tzv. obyčejného nebo naopak o celebritu, kterou pravidelně vídáte v televizi. Kvalitní „hříva“ zkrátka není samozřejmost. Co tedy s tím?

Nejprve se zaměříme na to, co vás zajímá nejvíce. Na správnou frekvenci mytí. A ať už to pro vás bude menším překvapením či nikoliv, pravda je, že to, jak často sáhnete po šamponu, by mělo úzce souviset s typem vašich vlasů. Na základě tohoto faktoru, má být četnost jejich mytí zhruba takováto: 

  • 1x týdně – když jsou silné a více méně zdravé a nijak zvlášť se nemastí
  • 1x za 4 nebo 5 dní – jestliže jsou vlnité nebo kudrnaté
  • 2x týdně (maximálně) – pokud jsou suché a na první pohled poškozené
  • 5x až 7x týdně – pakliže jsou řídké a trpí mastnotou

 Jak vidíte, univerzální řešení neexistuje. Správná frekvence mytí je značně individuální záležitostí!

Jen kvalitní přípravky!

Už víte, že by mytí vlasů mělo být načasováno podle jejich typu, případně s ohledem na jejich aktuální stav. Na cestě za krásnou a zdravou kšticí je však nastavení správné frekvence používání šamponu pouze dílčím krokem. Samo o sobě vás zkrátka k cíli nedovede. Svou roli hraje také složení kosmetických přípravků, které používáte. Šampon, vlasová maska nebo kondicionér, to vše musí být vysoce kvalitní. A je přitom celkem jedno, zda přípravek pořídíte v obchodě nebo si ho třeba z přírodních ingrediencí vyrobíte doma. Důležitá je pouze jeho kvalita!

S ohledem na to je tedy více než pravděpodobné, že šampon neznámého původu a pochybného složení, za který dáte jen pár korun, vám dobrou službu neudělá. Na péči o vlasy se rozhodně šetřit nevyplácí!

Zdravý životní styl přináší výsledky

Mytí ve správný čas a to pouze takovými přípravky, jejichž složení lze považovat za přínosné, má v péči o vaše vlasy velký význam. O tom není třeba pochybovat. Jde zkrátka o dvě důležitá pravidla, která byste měli respektovat. Je ale bohužel nepříjemným faktem, že ani jejich pečlivé dodržování vám kýžený efekt přinést nemusí. Jak je to možné? Zdraví a krása vaší kštice jsou totiž do značné míry odrazem celkového životního stylu, který je pro vás typický.

Chcete, aby byly vaše vlasy zcela v pořádku? Aby se staly vaší chloubou? Tak podrobte důkladné revizi to, jak žijete. Pijete moc alkoholu? Hodně kouříte a až příliš často si dopřáváte nezdravá jídla? Provází vás neustálý stres? Pak vám zřejmě ani správné mytí vlasů příliš nepomůže! Toužíte po dokonalé kštici, kterou vám každý pochválí? Šanci určitě máte. Otázkou zůstává, co jste pro to ochotni udělat.

 

A mimochodem, jak dlouho vás už kvalita vašich vlasů trápí?