Transplantace vlasů v Turecku a Praze: Porovnání ceny a kvality

Když začne kdysi bujná kštice pozvolna řídnout, vydá se leckterý gentleman cestou transplantace vlasů. 

Turecko a tamní estetická pracoviště jsou přitom vyhledávanou zastávkou, kam Češi směřují, aby si odtud přivezli husté kadeře. Dává tento druh turistiky smysl, nebo je to jen ztráta energie a finančních prostředků? Pojďme si rozebrat úroveň a náklady na obnovu vlasů u nás doma s kvalitou pracovišť v zemi létajících koberců.

Výhody a nevýhody transplantace vlasů – Turecko versus Praha

Některé estetické kliniky lákají solventní klientelu na transplantace vlasů do Turecka. Stačí si zakoupit příslušný balíček od speciální cestovní agentury a pak už si jen sbalit kufry. Vše ostatní má klient zajištěné včetně letu, pobytu v kvalitním hotelu, stravy a kýženého zákroku. Je to prostě zkrášlovací dovolená all inclusive. Háček ale bývá na některých tamních klinikách, kde vám na rozdíl od českých pracovišť implantují jen určitý počet vlasových cibulek. 

A tím je také objasněna záhada levnější ceny v Turecku ve srovnání s tou domácí. V Čechách se totiž pracuje se štěpy, kde se nachází vždy alespoň dvě nebo tři folikuly. Pravděpodobnost úspěchu, že vám z osazené lisiny do půl roku vyrostou nové vlasy, je tedy na tuzemském pracovišti minimálně dvojnásobně vyšší, než když se vypravíte do země půlměsíce.

Kvalita služeb a vybavení klinik v Turecku a Praze

Řada klinik v Turecku je samozřejmě přizpůsobena potřebám náročné klientely. Tam se fušerských zákroků obávat nemusíte. Jenže na těchto luxusních pracovištích se žádné slevy oproti pražským poměrům obvykle nedočkáte. Finančně lákavé nabídky jsou tedy svým způsobem podezřelé. Mohou tam na vás použít zastaralé metody transplantace vlasů. 

Nebo se vám cenově výhodné Turecko vymstí poškozením vlasaté části hlavy, odkud se cibulky odebírají. To znamená, že příště už není další kořínky odkud vzít. Také můžete za pár měsíců zjistit, že se nový porost neuchytil v tak hojné  míře, jak jste doufali. A pak vám nezbývá, než si kompletně celý výlet zaplatit znovu. Tím však definitivně zmizí “sleva” a rázem za transplantaci vlasů v Turecku utratíte násobně víc, než za ošetření tím nejmodernějším a nejspolehlivějším přístrojem v Praze.

Jak si vybrat kliniku pro transplantaci vlasů v Turecku a Praze

Jak již bylo naznačeno, existuje několik způsobů, jak se dají přesunout kořínky z místa, kde vlasy ještě rostou na plochu, kde už se jich nedostává. Tak jako ostatní rejuvenační a estetické procedury zaznamenala i transplantace vlasů řadu pokroků. Turecko pochopitelně drží krok s dobou a ta nejlepší klinika tam už nejspíš má podobně jako ta v Praze špičkový americký přístroj. Ten laicky řečeno “odsaje” vlasy i s cibulkami, které pak lékař nastřelí například do holých koutů na čele nebo do temene. 

Přitom se jedná o velmi šetrný zákrok v lokální anestezii, kdy klient zůstává při plném vědomí. Tím prakticky odpadá pooperační rekonvalescence a úspěšnost přesunu vlasů je velmi vysoká. Je ovšem nutné, aby ji prováděl zkušený lékař, který vám poskytne i diskrétní konzultaci. Náklady na tuto moderní transplantaci vlasů jsou v Turecku i u nás doma srovnatelné a kvůli cestování a nutnosti pobytu v zahraničí se vám “turecký” výlet prodraží.

Pokud tedy zvažujete transplantaci vlasů a máte v hledáčku Turecko, zkuste se také zeptat na možnosti a ceny na renomované klinice v Praze. Porada s lékařem vás tam nic nestojí a máte jistotu, že jednáte s expertem. Navíc se spolu domluvíte normálně česky a finančně vás kvalitní tuzemské služby určitě nevyjdou dráž, než srovnatelné nastřelení vlasů v cizině. Je tedy praktičtější, když podstoupíte zkrášlení doma a v Turecku si užijete klasickou dovolenou