Trápí vás dámský knírek? Laserová epilace horního rtu ho zničí natrvalo

Když se žena dostane do fáze přechodu, začnou jí kolísat hormony, což ovlivňuje celé její tělo. Některým dámám se změní postava a rozložení tuku. Některé ženy se v důsledku poklesu estrogenu zase potýkají se zvýšeným růstem vousů ve tváři. Každodenní holení ani pravidelné vytrhávání knírku pinzetou ale nejsou efektivní. Jedině laserová epilace horního rtu odstraní nežádoucí chlupy navždy.

Princip laserové epilace horního rtu

Na rozdíl od trhání chloupků voskem nebo ručním elektrickým depilátorem je laserová epilace horního rtu prakticky bezbolestná a především trvalá. Paprsek, který do ochlupené části podkoží vyšle hlavice přístroje, reaguje na pigment obsažený v porostu. Právě po něm sjede do cibulky, odkud vyrůstá chlup a během sekundy jí spálí.

Během jedné laserové epilace horního rtu se zničí zhruba čtvrtina vousků, které právě rostou. Ty ostatní laser mine, protože v cibulce chybí pigment. Proto je nutné dostavit se na další opakování laserové epilace horního rtu, jakmile hibernující chloupky vyrostou, což se děje v pravidelných asi pěti týdenních cyklech. Teď už chápete, proč vám odbornice na seriózních pracovištích při konzultaci doporučují zhruba pět sezení. I tak se ale může stát, že laser pár chloupků prostě mine nebo vaše tělo jen lépe regeneruje. To naštěstí vyřeší každoroční udržovací zákrokem. Na dalších 12 měsíců tak budete mít klid, než se zase probere k životu nějaký poslední Mohykán.

Co krom laserové epilace horního rtu dělat, abych neměla vousy

Jemné, prakticky neviditelné chloupky má na obličeji každá žena. Výrazný knírek a ochlupení ve tváři už signalizují nějakou hormonální poruchu. Jsou to právě mužské a ženské hormony, které se v lidském těle během puberty aktivují a změní tělo buď na svalnaté a chlupaté nebo na hladké a něžně zaoblené s větším obsahem podkožního tuku. Mužský testosteron přitom způsobuje plešatění a zvýšený růst chlupů. Ženský estrogen zase prospívá hustým vlasům a minimálnímu porostu mimo hlavu.

Máte-li od mládí knírek, rozhodně se ho zbavte laserovou epilací horního rtu, ať zbytečně netrpíte komplexy. Současně byste měla navštívit i vašeho lékaře, aby zjistil příčiny nadměrného růstu vousů. V případě hormonální nerovnováhy nasadíte příslušnou léčbu. Dokonce existují i určitě rostliny, které obsahují fytoestrogeny. Patří mezi ně třeba plody palmy Aquaje. K nám do Čech se většinou dováží v usušené a rozemleté na prášek. Je ale nutné prověřit si dodavatele, protože podvodníci nikdy nespí. Dalším přírodním pomocníkem v boji s hormonálními výkyvy je vysokohorská Maca, která při pravidelném pojídání navíc zabraňuje spálení pokožky během opalování. Také u Macy věnujte pozornost dovozci a nekupujte rostlinu od čínských velkopěstitelů.

Kdy je správný čas na laserovou epilaci horního rtu

Dnes už dokáží ty nejmodernější lasery rozlišit pigment v opálené pokožce od pigmentu v chlupech. To umožňuje dostavit se na laserovou epilaci horního rtu nebo jiných částí těla kdykoliv během roku. Přesto je lepší vynechat červenec a srpen, protože ošetřené místo je pak nutné chránit před slunečními paprsky. Proto si laserové epilace rezervujte raději od podzimu do jara. Horní ret, pejzy, podpaží nebo nohy budete mít dokonale hladké hned od příští letní sezóny.

Pokud jste adeptkami na laserovou epilaci horního rtu, nyní už chápete její princip, koloběh růstu ochlupení a příčiny dámského knírku. Také jste se dozvěděly, co kromě trvalého odstranění vousů pomůže harmonizovat hladinu mužských a ženských hormonů ve vašem těle. Teď už zbývá jen výběr kvalitního laserového pracoviště, kde se vás ujme odborně proškolený personál. Poznáte ho například podle toho, že vám bez váhání sdělí druh svého laseru a ochotně s vámi konzultuje vše kolem odstranění chloupků.