Permanentní make-up: oční linky jsou stále v kurzu! Který tvar se hodí k vašim očím?

Pokud patříte k ženám, které nerady tráví čas před zrcadlem, bude pro vás permanentní make-up očních linek doslova vysvobozením. Díky němu docílíte upraveného atraktivního vzhledu, aniž byste musela ráno vstávat o hodinu dřív do práce. Každému tvaru oka ale sluší určitý typ a případně také barva linky. Nevíte-li si rady, jaký tvar linek se hodí nejlépe k vašim očím, připravili jsme pro vás malou nápovědu.

Permanentní make-up: oční linky a symetrie

Umět si namalovat perfektní oční linku je docela kumšt a chcete to pořádný cvik a vytrvalost, než se to člověk naučí. Navíc je potřeba odvést precizní práci hned dvakrát, ideálně tak, aby obě linky byly stejné, a to už není jen tak. Pro ty z vás, které jste trochu netrpělivé, nebo si zkrátka ráno chcete raději přispat, je nejlepším řešením permanentní make-up. S ním už nebudete muset nic řešit a navíc díky profesionálním šikovným ručičkám budete mít naprosto dokonalé linky každý den.

Profesionální kosmetičky navíc vědí moc dobře, jaký tvar linek se hodí ke kterým očím. Ne vše totiž sluší každé ženě. Jiné linky jsou vhodné pro dámy s malýma očima, jiné zase pro ty z vás, které máte očka daleko od sebe. Důležitou roli při výběru tvaru linky hraje také to, zda jsou vaše oči symetrické či nikoliv.

  • Symetrické oči – většinou mají tvar mandle a sluší jim prakticky jakákoliv linka. Avšak stoprocentně symetrickýma neboli kočičíma očima se může chlubit poměrně málo lidí.
  • Asymetrické oči – většina lidí na světě má každé oko jiné, byť to nemusí být příliš vidět. Týká se to tvaru i velikosti očí. V takovém případě je se potřeba při výběru tvaru linky řídit určitými pravidly.

Co sluší kulatým kukadlům

Oční linky využívají velice rády dámy, kterým příroda nadělila velké kulaté oči. Ty mají většinou stejnou délku i šířku, a proto se je ženy snaží optický protáhnout. K tomuto účelu slouží permanentní linky naprosto perfektně. Pomocí postupně se rozšiřující linie dojde k optickému klamu, že oko vypadá protáhlejší. Je však potřeba dát si pozor, aby se linie rozšiřovala až od poloviny víčka a ne hned od začátku. Nejsilnější by pak měla být ve vnějším koutku oka. 

Linky pro malá očka

Pokud máte menší oči, budete zřejmě usilovat o jejich optické zvětšení. Jejich malá velikost je často způsobena převislým nebo větším horním víčkem, které oko částečně překrývá, a výraz obličeje pak může působit trochu ospalým dojmem. Vhodně zvoleným tvarem očních linek však není žádný problém celkový vzhled upravit k vaší spokojenosti. Ideálním řešením je středně široká tmavá čára přes horní víčko, která se hodně rozšiřuje ve vnějším koutku oka. 

Čeho byste se naopak měly vyvarovat, a co paradoxně mnoho osob chybně praktikuje, je spodní linka, jež se maluje na dolní víčko pod řasy. Věřte, že tu si mohou dovolit pouze dámy s opravdu velkýma očima, jelikož takový make-up má tendenci oči opticky zmenšovat. Pokud si přece jen nemůžete pomoci a chcete mít zdobení také na spodním víčku, použijte bílou kajalovou linku, která dodá vašim očím jas a budou celkově působit větší a výraznější. 

Hluboce posazené oči

Výrazné nadočnicové oblouky nemají jen muži. Pyšní se jimi také mnoho žen. Není to žádná vada na kráse. Naopak, hluboce posazené oči působí velice atraktivně. Avšak i pro ně je potřeba zvolit správný tvar linky, abyste se vyvarovaly dojmu zapadlých očí. V tomto případě je potřeba vyhnout se silným tmavým linkám. Místo nich zvolte raději tenkou linii těsně nad řasami. Velice slušivé a trendy je jemné protažení linky za vnější oční koutek do tvaru jakéhosi zobáčku. Ale pozor, dejte si opravdu záležet, aby byla linie tenoučká. Tento styl je jako ušitý pro oči posazené hlouběji v obličeji. Vašemu pohledu tak nikdo neodolá.

Tak to by bylo k volbě správného tvaru očních linek vše. Věříme, že teď už máte jasno v tom, jaký typ je ten nejlepší pro vaše oči. Dočetly jste se, co sluší malým, hluboko posazeným i kulatým očím a zjistili jste, že většina lidí na světě má obličej asymetrický, a proto je potřeba řešit make-up individuálně. 

A jak si líčíte oči vy? Dbáte na kosmetické rady a doporučení nebo jste dokonce podstoupily aplikaci permanentního make-upu? Dejte nám vědět v komentářích, jaké máte zkušenosti, rádi si o nich přečteme!