Hračky pro nejmenší poučí i zabaví

Hračky pro nejmenší spojuje jedna důležitá vlastnost – podporují  nejmenší drobotinu v jejím odpovídajícím vývoji. Díky nim se děti  zlepšují v motorických a intelektuálních schopnostech doslova před očima. To je důvod, proč jsou hračky pro ta nejmladší miminka u rodičů velmi oblíbené. Jaké hračky by vaší pozornosti rozhodně uniknout neměly?

Hračky pro nejmenší děti je zabaví i stimulují

Vítejte ve světě krásných hraček pro vaše nejmenší. Jejich důležitost je jasná, dokážou dítě rozveselit, zabavit i naučit novým věcem. Jaké schopnosti si děti díky hračkám  zlepšují?

  • trénují zrak 
  • učí děti se soustředít
  • vylepšují si schopnost správného uchopení rukou
  • rozpoznávají nové barvy
  • učí se odlišovat tvary
  • hmatem zjišťují různé materiály.

Tento článek by vám mohl poradit s vhodným výběrem hračky pro dítě vzhledem k jeho věku.

Hračky pro opravdu nejmenší

Nabídka hraček je tu od toho, abychom děti naučili co nejvíce dovedností roztomilými formami. Kvalitní dětské hračky mají skutečně stimulační potenciál. Příkladem hraček, sloužících k dětskému rozvoji, mohou být třeba kousátka a štěrchátka, chrastítka, pyramidy nebo hopsadla.

Hračky nejen pro menší kluky

Kluci jsou od přírody soutěživí, rádi staví a závodí. Proto už od útlého věku milují třeba autíčka, vojáčky nebo jednoduché stavebnice. Děvčata často  nezůstávají v tomto směru pozadu

Děvčata budou milovat  panenky (mimochodem víte, že hraní s panenkami pomáhá dětem rozvíjet empatii?), kostky a v neposlední řadě i figurky zvířátek. Ty jistě ocení také kluci.

Motorické hračky 

Od malička je skvělé rozvíjet jemnou i hrubou motoriku každého malého miminka. Díky vhodně zvoleným hračkám, se bude vaše ratolest rozvíjet správným směrem a brzy vás překvapí svými obrovskými pokroky. 

Edukační hračky

Vývoj mozku bude díky hračkám od nás ve správných rukou. Užijte si s dětmi společnou hru, která bude zlepšovat jejich koncentraci, soustředění na předměty a celkové vnímání svého okolí.